.

Tātad tu vēlies būt projektu vadītājs? Esi nokļuvis īstajā vietā!

Šis sadaļas mērķis ir atbildēt uz vairākiem jautājumiem un radīt skaidrību par projektu vadības jomu. Visbiežāk jauniešiem nav īsta 100% skaidrība, kas projektu vadība ir un ko tā sevī ietver.

Vai projektu vadības karjera ir priekš manis? Kā veidot karjeru projektu vadībā? Kam varu prasīt palīdzību? – meklēsim atbildes uz šiem jautājumiem.

 

Projektu vadība = piedzīvojums!

Mēs projektu vadību uzskatām par vienu lielu piedzīvojumu, iespējams, visa mūža garumā. Jo katra diena ir pilnīgi savādāka. Jo izaicinājumi mēdz nostāties tavā priekšā pat brīžos, kad viss, šķiet, darbojas perfekti. Jo standarta risinājumi nepārtraukti mijas ar absolūti radošiem. Un visam pāri – divi projekti nekad nebūs pilnīgi vienādi!

Ja tu sapņo par stabilitāti, prognozējamību un varbūt pat rutīnu savā karjerā, tad projektu vadība nav priekš tevis. Ja tu esi gatavs, ka, izlecot no lidmašīnas debesīs, tavs izpletnis varētu arī neatvērties – tad projektu vadības karjera tevi nepacietīgi gaida.

Ar vārdu piedzīvojums mēs saprotam, ne tikai elpu aizraujošus mirkļus un neaizmirstamus notikumus, bet arī skatīšanos nezināmajā, neatklātajā un šķietami biedējošajā nekurienē. Nekurienē, kuras priekšā tu stāvēsi apbruņojies vien ar kabatas lukturīti, nezinot, kas tevi sagaida otrā pusē.

Projektu vadītājs ir šis piedzīvojumu meklētājs.

 

Karjeras veidi

Visi projektu vadītāji ir iedalāmi divās lielās grupās – projektu vadītāji konkrētā organizācijā un freelance projektu vadītāji.

Uzzini par tiem vairāk!

 

 

Sertifikācija

Projekta vadītājs bez sertifikāta ir kā kurpnieks bez kurpēm. Savu arodu it kā māk, taču no malas skatoties to grūti pierādīt. Uzzini, kāpēc ir svarīgi kļūt par sertificētu projekta vadītāju.